සජිත්ගෙන් ඡන්දයෙන් පත්වන මන්ත්‍රීන්ට ආචාරධර්ම මාලාවක්

සමගි ජන බලවේගයට බලය පවතින ප්‍රාදේශීය සභා තුළ සිටින මන්ත්‍රීවරුන් සඳහා ආචාරධර්ම පද්ධතියක් හඳුන්වාදෙන බව විපක්ෂ නායක සජිත් ප්‍රේමදාස මහතා පවසයි.

පදවිශ්‍රීපුර ප්‍රදේශයේ පැවති ජන හමුවකදී ඔහු ප්‍රකාශ කළේ, මෙම ආචාරධර්ම කඩ කළහොත් මන්ත්‍රීධුරය අහෝසි වන ලෙස කටයුතු කරන බවය.

“අපේ සභාවක් තුළ අපේ මන්ත්‍රීවරු සහ අනෙකුත් මන්ත්‍රීවරු වෙනුවෙන් ආචාර්යධර්ම පද්ධතියක් ගෙන එනවා. ඒ ආචාර්යධර්ම පද්ධතියට දිවුරුම් ප්‍රකාශයක් හරහා හැම අපේක්ෂකයෙක්ම අත්සන් තබනවා. ආචාර්යධර්ම පද්ධතිය කඩ කළොත් මන්ත්‍රීකමත් අහෝසි වෙන තත්ත්වයකට අපි වැඩපිළිවෙල ක්‍රියාත්මක කරනවා. ප්‍රධානතම කාරණය තමා සමගි ජන බලවේගයේ මන්ත්‍රීවරුන්ට කොන්ත්‍රාත් නෑ. ආය කොන්ත්‍රාත් කිරීමට ඉඩ නෑ. අපේ සභාවක් තුළ කිසිම මන්ත්‍රීවරයෙක් ට දෙන්නේ නෑ. ආචාරධර්ම පද්ධතියක් ක්‍රියාත්මක කරනවා. සමහරු අහයි සජිත් මේක කොහොමද කරන්නේ. මධ්‍යම ආණ්ඩුවේ පළාත් සභාවේ බලයක් නැතුව කොහොමද කරන්නේ. මෙච්චරකල් මම කළේ ජනාධිපතිකම වෙලා ද? අගමැති වෙලා ද? ආණ්ඩුකාරයා වෙලා ද? නෑ….”

Leave a Reply

Your email address will not be published.