ඇමරිකාවෙන් ඉන්දියානු සිනමාවට ආ අනු එමානුවෙල්

අනු එමානුවෙල් යනු දෙමළ සහ මලයාලම් චිත්‍රපට කිහිපයක් සමඟ තෙළිඟු චිත්‍රපටවල පෙනී සිටින ඉන්දියානු සම්භවයක් ඇති ඇමරිකානු නිළියකි.
ඇය 2016 මලයාලම් චිත්‍රපටයක් වන Action Hero Biju චිත්‍රපටියෙන් රංගනය ඇරඹූවාය. ඇය Majnu (2016) සමඟ තෙළිඟු සිනමාවට පිවිසි අතර, Kittu Unnadu Jagratha (2017), Oxygen, සහ Agnyaathavaasi (2018) වැනි අනෙකුත් තෙළිඟු චිත්‍රපටවල රඟපෑවාය. එමානුවෙල් දමිළ චිත්‍රපටවල ද වැඩ කර ඇත.
Anu Emmanuel 1996 මාර්තු 28 වන දින එක්සත් ජනපදයේ ඉලිනොයිස් හි චිකාගෝ හි මලයාලි ක්‍රිස්තියානි කතෝලික පවුලක උපත ලැබුවාය. ඇය ප්‍රකට මලයාලම් චිත්‍රපට නිෂ්පාදකවරයෙකු වන තංකචන් එමානුවෙල්ගේ දියණියයි. ඇගේ පවුල ටෙක්සාස් හි ඩලාස් හි පදිංචි වී ඇත. ඇය එක්සත් ජනපදයේ දිගුකලක් ජීවත් වූ අතර පසුව රංගනය සඳහා ඉන්දියාවට ගියාය. මලයාලි නිළි රෙබා මොනිකා ජෝන් ඇයගේ ඥාති සොහොයුරියකි.

Leave a Reply

Your email address will not be published.