දමිළ සිනමාවේ කැපී පෙනෙන නිළි අයිශ්වර්යා දත්තා

අයිශ්වර්යා දත්තා යනු ප්‍රධාන වශයෙන් දෙමළ භාෂා චිත්‍රපටවල පෙනී සිටි ඉන්දියානු නිළියකි.
ඇය නර්තන ශිල්පිනියක් ලෙස සිය වෘත්තීය ජීවිතය ආරම්භ කළේ  සංදර්ශන සහ රියැලිටි වැඩසටහන් කිහිපයකට පෙනී සිටිමිනි. පසුව ඇය නිරූපිකාවක් බවට පත් වූ අතර, කැපී පෙනෙන ලෙස වෙළඳ දැන්වීම්වල සහ Sony Music Videos සඳහා පසුබිම් ගායක හර්ෂද් සක්සේනා සමඟ සංගීත වීඩියෝවක පෙනී සිටියාය.
මුලදී සංගීත වීඩියෝවල සහ සුළු රංගන චරිතවල පෙනී සිටීමෙන් පසුව, ඇය Tamizhuku En Ondrai Azhuthavum (2015) හි දෙමළ චිත්‍රපටයේ භූමිකාවකින් නිළියක් ලෙස ඉදිරියට ගියාය.
 Paayum Puli (2015)  Aarathu Sinam (2016) Marainthirunthu Paarkum Marmam Enna චිත්‍රපට හා මාලානාටක වල මෙන්ම 2018 දී, ඇය දෙමළ රියැලිටි රූපවාහිනී වැඩසටහනක් වන Bigg Boss Tamil 2 හි තරගකාරියක ලෙස ඉදිරිපත්වී අනුශූරිය ලෙස අවසන් කළාය.

Leave a Reply

Your email address will not be published.