ශ්‍රී ලංකාවට උපකාර කළ හැකි ක්‍රම පිළිබඳව ඉන්දියාවේ අවධානය

ශ්‍රී ලංකාවේ තත්ත්වය ඉතා සංවේදී බවත්, ඔවුන්ට උපකාර කළ හැකි ක්‍රම පිළිබඳව අවධානය යොමු කරන බවත් ඉන්දීය විදේශ කටයුතු අමාත්‍ය එස් ජයශංකර් මහතා පවසයි.

කේරළයේ මාධ්‍ය හමුවක් අමතමින් ඉන්දීය විදේශ කටයුතු අමාත්‍යවරයා මේ බව සදහන් කළේය. 

“ශ්‍රී ලංකාවේ තත්ත්වය ඉතා සංවේදී සහ සංකීර්ණයි. අපි කතා කරනකොටත් සංවර්ධන කටයුතු සිදුවෙනවා. අපගේ කැපවීම ශ්‍රී ලාංකීය ජනතාව අපගේ අසල්වැසියන් නිසා ඔවුන්ට සහයෝගය දැක්වීමයි. ඔවුන් මිත්‍රශීලී මිනිසුන් ය. ඔවුන් ඉතා දුෂ්කර අවධියක් පසුකරමින් සිටින නිසා ඔවුන්ට උපකාර කිරීමට අපට අවශ්‍යයි. පසුගිය මාස කිහිපය තුළ අපි ශ්‍රී ලංකාවට අතිශයින් සහයෝගය දැක්වූවෙමු. “අපගේ අවධානය ශ්‍රී ලංකාවේ ආර්ථික තත්ත්වය සහ ඔවුන්ට උපකාර කළ හැකි ආකාරය පිළිබඳවයි. අනෙක් කාරණාවලට අපි සම්බන්ධ නැහැ. අර්බුදයේ ආර්ථික අංශ කෙරෙහි පමණක් අවධානය යොමු කර ඇති අතර වෙනත් සාධක ගැන අපි සැලකිලිමත් නොවෙමු. සමාජ මාධ්‍යවල එන හැම දේකටම ප්‍රතිචාර දක්වන්න බැහැ.” යැයිද ඔහු එහි දී වැඩිදුරටත් පැවසීය.

ඉන්දියාව ශ්‍රී ලංකාවට ආධාර ලබා දෙන බවත් දිවයිනේ වර්ධනයන් නිරීක්ෂණය කරමින් සිටින බවත් සරණාගත අර්බුදයක් දැන් නොමැති බවත් අමාත්‍ය එස් ජයශංකර් මහතා පසුගිය ඉරිදා සදහන් කළේය. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.