පාස්කු නඩුවකට කොළඹ මහාධිකරණය දුන් නියෝගය

පාස්කු ඉරුදින ත්‍රස්ත ප්‍රහාරයක් එල්ල වන බවට තොරතුරු දැන සිටියදී එය වසන් කළේ යැයි චෝදනා එල්ල වී සිටින ව්‍යාපාරික මොහොමඩ් ඊබ්‍රහිම් සහ ඔහුගේ පුතුන් දෙදෙනාට එරෙහිව නීතිපතිවරයා ගොනුකර ඇති නඩුව පවරා පවත්වාගෙන යාමට නොහැකි බවට විත්තිය මතුකරන ලද මූලික විරෝධතාවක් කොළඹ මහාධිකරණය ප්‍රතික්ෂේප කර තිබේ .

විත්තිය විසින් මූලික විරෝධතාවක් ඉදිරිපත් කරමින් සඳහන් කර ඇත්තේ නීතිපතිවරයා විසින් ඉදිරිපත් කළ අධිචෝදනා පත්‍රය තුළ කිසිදු නීතිමය වලංගුභාවයක් නොමැති බවය.

මේ හේතුවෙන් එය ප්‍රතික්ෂේප කර විත්තිකරුවන් නිදහස් කරන ලෙසත් එම විරෝධතාවලින් අධිකරණයෙන් ඉල්ලා තිබුණි.

තීන්දුව අද ප්‍රකාශයට පත් කරමින් කොළඹ මහාධිකරණ විනිසුරු නවරත්න මාරසිංහ මහතා පැවසුවේ නීතිපතිවරයා ඉදිරිපත් කර ඇති අධි චෝදනා පත්‍රයේ වලංගුභාවය පරික්ෂා කිරීමට තම අධිකරණයට බලයක් නොමැති බැවින් එම මූලික විරෝධතාව ප්‍රතික්ෂේප කරන බවය.

Leave a Reply

Your email address will not be published.